Kadınların En Büyük Kabusu Selülit

Portakalı Soyun !

     İnsan vücudunda bacak, kalça bölgelerinde ‘portakal kabuğu’ görünümü kabuğu olarak bilinen ve görüntüsü itibariyle can sıkıcı durum alan deri bozukluğuna selülit denmektedir. Kadınların en önemli estetik sorunları arasında yer alan selülit, kadınların neredeyse % 80-90 ‘ ında  görülmektedir. Tıp literatüründe ‘ödemli fibrosklerotik pannikülopati’, ‘gynoid lipodistrofi’ ya da ‘adipoz ödemi’ gibi farklı isimler verilmektedir.


     Selülit birçok nedene bağlı olarak ortaya çıkmaktadır. Beslenme alışkanlıklarında ve yaşam tarzında radikal değişiklik yapılmadığı sürece selülitten maalesef kurtulmak mümkün değildir. Fakat günümüzde yoğun, vardiyalı  çalışan bireylerde  ve beslenme, spora dikkat edilmediği için selülit sorunu yok olmaktan ziyade artarak ilerlemektedir.

İnsan vücudu yağ, kas ve kemik dokusundan oluşmaktadır. Yaş ilerledikçe vücuttaki yağ dokusu artış gösterir. 
Yağ hücrelerinde genişleme olmaya başlayan bantlar, yağ dokusunu sıkıştırarak girintili çıkıntılı selülit oluşumuna neden olur. Genişleyen yağ hücreleri küçük şişkinlikler halinde kendini nüfuz etmeye başlar. Septa yağ dokusunu büzmeye başlar ve çukur gibi görüntünün ortaya çıkmasına neden olur.

Cildin epidermis ve dermis adı verilen üst katmanlarının altında aşırı miktarda yağ hücresi depolanır. Böylece pürüzlü bir görünüm ortaya çıkar.

Selülit en çok uyluk, kalça ve karın bölgesinde deride, deri altı yağ dokusunda oluşmaktadır.Selülit cilt yüzeyinde çukurlu bir görüntü ile ortaya çıkar ve portakal kabuğu benzeri  görünümü ile insanlarda can sıkıcı bir hal alır.


Estetik ve medikal çözümlerin dışında özellikle kadınların en büyük destekçisi selülit kremleridir. Selülit kremlerinin içerisinde yer alan yağ yakıcı faktörler ve bileşenler sayesinde spora ve diyete gerek kalmadan portakal kabuğu görünümüne kurtarmayı vaat etmektedir.
Deri altında biriken yağ katmanlarını, yakıcı etkisi ile ortadan kaldırır ve cilde sağlık ferahlık kazandırır.

Ebru Polat Selülit Kremi içerisinde yağ yakıcı la-carnitine bulunmaktadır. L-carnitin lisin türevi, suda çözünebilen bir bileşiktir. Yağ asitlerinin mitokondriye taşınmasını sağlayarak, yağ asidi metabolizmasında önemli bir rol üstlenir. Antioksidan aktiviteye sahiptir. Metabolizmada yağ yakımını artırıcı, kasları güçlendirici, sperm hareketliliğini artırıcı özellikleri vardır. Bağışıklık sistemi, yüksek tansiyon, diyabet gibi hastalıkların tedavisinde yardımcı olabilir. Kardiyovasküler hastalıkları azalttığı ve lipid mekanizmasında olumlu etkileri bulunur. Bu sebeple diyabet tedavisinde destekleyici olarak kullanılabileceği belirtilmiştir.2 C vitamini ve B 12 takviyesinin karnitin emilimini artırdığı gözlemlenmiştir. Enerji üretiminde merkezi bir rol oynadığı için, sporcuların dayanıklılığını ve performansını artırmaya destek olur. Oksijen tüketimini artırdığı, egzersiz sonrası iyileşme sürecini hızlandırdığı, kas yaralanmalarını ve ağrılarını hafiflettiği ve yağ yakımını önemli ölçüde artırdığı gösterilmiştir. Uygun diyet ve egzersiz ile birlikte kullanıldığında kilo vermede etkili olduğu bilinmektedir. 

 
      Ebru Polat Selülit Kremi yağlarınızı enerjiye çevirir, selülitleri yok ederken aynı zamanda sıkılaşıp incelmenizi sağlar ve 4 haftada gözle görülür sonuçlar vermektedir.

Bir cevap yazın

× WhatsApp