Makyaj Artistleri Gibi Ten Makyajı Yapmak

Makyaj bir kadının olmazsa olmasıdır. Peki cildimize ve yüz hatlarımıza uygun makyaj yapabiliyor muyuz?
Tüm kadınlar makyajlarında profesyonel dokunuşları sever. Bunun için profesyonellerden fikirler alıp, hatta makyajımızı makyaj artistlerine yaptırmak istemekteyiz.

     Son dönemin trendleri arasında olan Reels ve YouTube da yer alan ‘ünlü makyaj artistlerinin videolarını’ izleyerek kendimize en çok yakışan makyajı yapmaya çalışırız. Bu videolardan makyaj ipuçları kapmaya çalışır ve kusursuz ten makyajı için denemeler yaparız.
     

Pürüzsüz ve yüz hatlarımıza yakışan makyajı yapmak için öncelik cildi nemlendirmek olmalıdır. Kullanılan fondötenin ciltte doğal durması için hazırlanmış ve nemlendirilmiş bir cilt çok önemlidir.Ten makyajında önemli olan bir diğer konu ise makyaj bazlarıdır.
Kullanılan makyaj bazları sayesinde fondötenin gün boyu kalıcılığı sağlanmaktadır. Ayrıca makyaj bazları gözenek görünümünü gizler ve cildin parlamasına engel olmaktadır.

Ten makyajı yaparken, yüzümüzde en çok dikkat çeken bölgemiz kuşkusuz ki göz altlarımızdır. Göz altı morluklarının yüksek örtücü bir kapatıcı ile kapmamız gerekmektedir. Fakat göz altı kapatıcılarının yüksek örtücülüğünün yanında kalın yapılı olmaması gerekmektedir. Kalın yapılı kapatıcılar sizi doğallıktan uzaklaştıracaktır.
Yoğun kapatıcı özelliğine rağmen göz altlarında ağırlık yapmayan ve çizgilerle dolmayan kapatıcılarla istenilen görünümü elde edebilirsiniz.

Ten makyajının asıl kısmı fondöten seçimidir. Cildinize en çok uyum sağlayan fondöten uygulandığı zaman cildiniz sağlıklı görünecektir. Cildinizdeki kusurların kapatılmasını sağlayan fondötenle kusursuz ten makyajını uygulamanız mümkündür. Bunun için EP Cosmetics’ de yer alan Golden Shine üç çeşit fondöten ile size yardımcı olmaktadır. EP Golden Shine Arthemis Beyaz Ten Porselen Fondöten, Golden Shine Venüs Koyu Buğday ve Esmer Ten Porselen Fondöten ve Golden Shine Hera Buğday ve Orta Ten Porselen Fondöten çeşitleri ile istenilen görünümü elde edebilirsiniz.

    Fondöten seçiminizi yaparken boyun ve yüz bölgesinin aynı renk olması gerekmektedir. Nemlendirilmiş ve baz uygulanmış bir cilde fondöteni eşit şekilde uygulamak ve dağıtmak önemli aşamalardandır.
EP Cosmetics Golden Shine serisi ile kadife bitişiyle hem de yüksek kapatıcılığı ile muhteşem görünümü elde edebilirsiniz.


Bir cevap yazın

× WhatsApp