Yüz Hatlarını Ortaya Çıkaran Işıltılı Dokunuş !

Allık, makyajın final dokunuşunda kendini en çok belli eden rütuştur. Elmacık kemiklerimizin belirgin olmasını sağlamak ve cilt tonunun canlılığını korumak için allık sürme işlemlerinin doğru ürünlerle doğru gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

Allık seçimi yaparken renk tonlarına, içeriğindeki pigmente dikkat edilmelidir.

Temel Aşama Olan Allık Seçimi

Allık makyajınızın bitiş aşaması olacağı için hata oranı en düşük olan aşaması olacaktır. Eğer kuru bir cildiniz var ise yanlış seçilen allık ile cildinizde lekelenmeler meydana gelecektir. Aynı durum yağlı ciltler için de geçerlidir. Bu sebeple allıkların içerikleri iyi incelenmelidir ve kullanıcı yorumları dikkate alınmalıdır. Fırça ile beraber cildinize nüfus eden allık, teninize ne kadar uyumluysa kendini o kadar belli edecektir.


Allık Kullanırken Yapılan Hatalar 


Allık kullanırken kusursuz bir görünüm elde etmeniz gerekmektedir. Bunun için allık sürme işlemi için uygun bir fırça gerekmektedir. Allık sürülürken fazla abartmadan uygun vuruş teknikleri ile elmacık kemiği üzerine uygulanmalıdır. Fazla uygulanan allığın rengi ten renginden bir ton açık pudra ile fazlalığı alınmalıdır.
Yanlış seçilen allık tonu yanaklarınızı olduğundan daha geniş ve teninizle uyum sağlamadığı için doğal durmayacaktır.

Allık Nasıl Sürülür ?

  • Yuvarlak yüz hatlarına sahip bir kişi fırçayı V şeklinde çizerek uygulamalıdır. V şeklindeki teknik sayesinde yüzünüz daha uzun görünecektir.

  • Eğer kare bir yüz hattına sahipseniz, çenenin öne çıkan kızmının görüntüsünü azaltmak için göz merkezi ve elmacık kemik arasında olan alana sürülür ve çene bir nevi kare görünümünden yumuşamış olacaktır.

  • Dikdörtgen yüze sahip kişilerde ise elmacık kemiğine belirgin şekilde allık uygulanmalıdır. Bunun sebebi burun ucundan daha aşağı sınıra geçilmemelidir.

  • Oval yüz hatlarına sahip olan birinde ise allık elmacık kemiklerine ve şakaklarına uygulanmalıdır. Böylece elmacık kemikleri daha çok ön plana çıkacaktır.

  • Üçgen yüzlerde ise elmacık kemiklerinden şakaklara kadar olan kısma V şeklinde allık uygulanmalıdır. Kaşın altından yüzün merkez kısmına az oranda allık uygulanır ise istenilen orantı yakalanacaktır.

Allık uygularken ürünün içeriği, pigmentleri ve renk tonlarının cildinizle uyum sağlaması önemlidir. Bunun için EPCosmetics’ de yer alan Golden Shine Allık Serisi 3 farklı tonuyla kullanıcılarına seçme özgürlüğü tanımaktadır. İçerisindeki yoğun pigmentler sayesinde cildinizde canlı ve doğal görünüme kavuşmanız mümkündür.

Bir cevap yazın

× WhatsApp